ساندویچ پانل کلین روم

ساندویچ پانل کلین روم چیست؟

در ساندویچ پانل مهم ترین هدف از ایجاد هر یک از کلین روم ها ، کنترل کردن محیط مورد نظر با محدود کردن ذرات بسیار ریز و میکرونی بوده و همچنین شرایط نامناسب زیست محیطی را تغییر می دهد. ساندویچ پانل کلین روم از هرگونه گرد و غبار و آلودگی های هر چند ریز و غیر قابل دید عاری است و برای انجام امور حساس و نیاز به استریل بودن ساخته می شود . مواردی که در آن ساندویچ پانل کلین روم استفاده می شود یا در صنعت الکترونیکی بوده یا فن آوری بالا ، نیمه هادی ، صنعت دارویی ، برای موشک ها و هوا و فضا ، پزشکی و بسیاری از صنایعی که به تکنولوژی بالا برای استریل بودن احتیاج است.

تجهیزات ساندویچ پانل کلین روم

در قسمت ساندویچ پانل سقفی گفته شد به طور مثال می توانیم به مدار تلفن همراه تخته کوچک اشاره کنیم ، همانطور که می دانید بسیار ممکن است در تولیدات آن آلودگی ایجاد شود و باعث ایجاد خطر و یا فعال نشدن آن شود . این محصول متقاضیان خاص خود را دارد و برای شرکت های داروسازی و یا شرکت هایی امثال آن بسیار ضروری می یاشد . اتاق تمیز بسیار قابل دوام و تضمینی می باشد . یکی از بزرگترین تهدید ها برای این که حاصل عمل موفقیت آمیز نباشد وجود آلودگی ها وخصوصا گرد و غبار های مزاحم است شاید فکر کنید گرد و غبار نقش خاصی در کار ندارند.

طراحی ساندویچ پانل کلین روم

۱-اتاق نگهداری و آماده سازی موشک باید کاملا تمیز و عاری از هرگونه آلودگی باشد.

۲-چون اگر یک ذره بسیار کوچک و حتی میکرونی بر روی تنظیم کنندع موشک بنشیند.

۳-مقصد مورد نظر نمی رود و ممکن است.

۴-فاصله ای کاملا متفاوت برود پس دقت در چنین مواردی بسیار ضروری و حیاتی است.

۵-مثالی دیگر برای جراحی مغز و جراحی های داخلی که در این موارد.

۶-جز لباس و لوازم افراد اتاق نیز باید کاملا تمیز باشد تا مشکلی در جراحی پیش نیاید.

۷-موارد ذکر شده در بالا استفاده ساندویچ پانل کلین روم ضروری است.

۸-اگر استفاده نشود نمی توان به درستی کار را انجام داد.

استانداردهای ساندویچ پانل کلین روم

این اتاق در واقع سطح تمیزی است که شرایط خاصی را برای کار های به خصوص انجام می گیرد و پاکیزگی متفاوت دارد که قبل از انجام کار در اتاق باید پاکیزگی را اندازه گرفت ، اندازه گیری به این این صورت است که ابتدا اندازه و تعداد ذرات گرد و غبار در یک داده اندازه گیری حجم هوا محاسبه می شود سپس بعد از آن به کمک جدول رتبه بندی یا سطح بندی شرایط آن را می گوییم . مقررات اندازه گیری های اتاق تمیز برای تمامی کشور ها ثابت است و این قوانین مختص حکومت ملی است و با اشاره به استاندارد و ایالات متحده فدرال می باشد .

هزینه ساخت و اجرای درب کرو کلین روم در داروسازی

در تمامی کارخانجات تولیدی اعم از مواد غذایی ، کلین روم در داروسازی ، آرایش و بهداشت و صنایعی که برای ساختن قطعاتی الکترونیکی هستند و صنایع اسلحه ساز و همچون موارد ذکر شده باید از اتاق تمیز استفاده کنند . در بعضی از تحقیق و آزمایش هایی که در شرایط خاص انجام می شود نیز نیاز به این اتاق می باشد .