ساندویچ پانل پلی یورتان

انواع ساندویچ پانل پلی یورتان چیست؟

علم بشر روز به روز در حال پیشرفت است و این پیشرفت تمامی جوانب زندگی بشر را تحت تاثیر خود قرار می دهد و روز به روز موجب ساده تر شدن و مدرن تر شدن زندگی بشر در زمینه های مختلف اعمم از ارتباطات، حمل و نقل، ابزار آلات زندگی و بخصوص صنعت ساخت و ساز و شهر سازی می شود. یکی از پیشرفت های جدید ایجاد شده در صنعت شهر سازی استفاده از ساندویچ پانل ها در سقف و کف سازه ها می باشد که دارای مزایای متعددی می باشد. ما در این مقاله قصد داریم شما را با ساندویچ پانل پلی یورتان آشنا کنیم. اما پیش از آنکه درباره ساندویچ پنل پلی یورتان صحبت کنیم خوب است ابتدا اندکی درباره ساندویچ پانل و دلایل استفاه و مزایای آن صحبت نماییم.

تولید ساندویچ پانل پلی یورتان در ایران

ساندویچ پانل که بعضی آن را با نام پانل ساندویچی نیز می شناسند برگرفته از نام لاتین Sandwich Panel می باشد و اگر بخواهیم آن را به زبان ساده تعریف کنیم، ساندویچ پانل پلی یورتان نوعی مصالح ساختمانی ترکیبی است که در دو طرف آن دو لایه محدود کننده وجود دارد و در وسط آن یک لایه عایق قرار داده می شود که این لایه عایق می تواند از مواد و متریال مختلفی ایجاد گردد اما در هر صورت باید این لایه عایق بسیار نرم و انعطاف پذیر باشد تا بتوان آن را در میان دو لایه محدود کننده به نوعی تزریق نمود.

 روش های مختلف ساختار ساندویچ پانل پلی یورتان

ساندویچ پانل کلین روم محصول شکلی مانند یک ساندویچ دارد:

۱-در آن یک لایه نان از دو طرف غذایی را در برگرفته است.

۲-همین دلیل نام ساندویچ بر روی آن گذاشته شده است.

۳-همان طور که در بالا نیز ذکر شد.

۴-لایه عایق موجود در ساندویچ پانل ها از مواد و متریال مختلفی ساخته می شود.

۵-از جمله آنها می توان پلی یورتان، پلی استایرن، پشم سنگ و پشم شیشه را نام برد.

۶-دلیل افزایش روز افزون نیازهای جامعه بشری امروز.

۷-ساخت و ساز و ضرورت استفاده از مصالح و روش های نوین در این ساخت و ساز ها.

۸-استفاده از ساندویچ پانل ها که نوعی سازه پیش ساخته است.

۹-منظور افزایش دادن سرعت ساخت و ساز بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است.

هر متر مربع فروش ساندویچ پانل پلی یورتان

ساندویچ پانل ها به منظور اجرای ساختمان های پیش ساخته نه تنها منجر به سرعت بخشیدن به پروسه ساخت می شوند بلکه به دلیل سبک بودن این سازه ها حمل و نقل آنها هزینه های کمتری را در پی داشته و در صورت وقوع حوداثی همچون زلزله زیان های جانی کمتری را موجب می گردند. از دیگر مزایای اتفاده از اندویچ پانل ها می توان به کم بودن ضخامت آنها و استفاده بهینه از فضای موجود و عایق بودن آنها در برابر سرما و گرما (صرفه جویی در مصرف سوخت و انرژی) اشاره نمود.

تولیدکننده ساندویچ پانل پلی یورتان

۱-همان طور که در بالا گفته شد ساندویچ پانل از دو لایه محافظ و یک لایه میانی عایق تشکیل می شود.

۲-ساندویچ پانل های پلی یورتان همان طور که از نام آن پیداست.

۳-لایه عایق میانی از جنس پلی یورتان می باشد.

۴-پلی یورتان پلیمری ترموست است.

۵-اولین بار در سال ۱۹۳۷ در یک آزمایشگاه تحقیقاتی در لورکوزن آلمان اختراع شد.

۶-این ماده از ترکیب دو ماده شیمیایی دیگر به نام پلی ال و دی ایزو سیانات تولید شد.

۷-پس از آن در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار گرفت.

۸-واکنش تولید پلی یورتان باید پلی ال و دی ایزوسیانات با مقادیر.

۹-کاملا مشخص و دقیقی با هم ترکیب شوند و واکنش باید تحت شرایط ویژه ای انجام شود.

لیست قیمت ساندویچ پانل پلی یورتان

روش کانتینیوس یا پیوسته این روش که عملا یک روش کاملا مکانیزه می باشد، در این روش یکسری ربات های مکانیکی وجود دارند که مواد اولیه را دریافت نموده و به ساندویچ پانل نهایی تبدیل می نمایند. دلیل اینکه نام این روش روش پیوسته گذاشته شده است آن است که در این روش تمامی مراحل تولید ساندویچ پانل پلی یورتان یکی پس از دیگری توسط یک دستگاه واحد انجام می شود و هیچ توقف و انتقالی در اثنای تولید محصول ایجاد نمی گردد. در انتها با گرم کردن و سپس سرد کردن فوم قرار گرفته در بین دو لایه عایق کاملا خشک می شود و پانل از دستگاه خارج می گردد و پانل بعدی وارد دستگاه می شود.

ساندویچ پانل با فوم پلی یورتان

مواد اولیه که باید به دستگاه وارد شوند شامل رول ورق گالوانیزه ، مواد اولیه فوم پلی یورتان و چسب می باشند که از یک سمت دستگاه وارد شده و از طرف دیگر دستگاه ساندویچ پانل پلی یورتان خارج می گردد، البته این روش امکان مشخص کردن سایز قطعات پانل پلی یورتان مورد نظر را نیز دارد و با تعیین سایز پانل های پلی یورتان تولید شده به قطعات دلخواه بریده می شوند و کاملا آماده بسته بندی از دستگاه خارج می گردند. نکته جالب توجه درباره دستگاه کانتینیوس این است که این نوع از دستگاه ها اولین نمونه دستگاه های وارداتی برای تولید ساندویچ پانل به ایران هستند و در واقع اولین ساندویچ پانل های تولید شده در ایران از نوع ساندویچ پانل پلی یورتان بوده اند.

تحویل فوری و قیمت ورق پلی یورتان

روش دیس کانتینیوس یا ناپیوسته در این روش تولید ساندویچ پانل پلی یورتان دستگاه به صورت تمام مکانیزه نبوده و همان طور که از نام آن مشخص است مراحل ایجاد فروش و قیمت ورق پانل پلی یورتان به صورت جدا از هم انجام می شود. یعنی هر مرحله در یک دستگاه انجام شده و خروجی آن وارد دستگاه بعدی می شود تا سایر مراحل بر روی آن انجام شود. بدین صورت که برش ورق ها توسط دستگاه رول فرمینگ به صورت کاملا مجزا انجام می شود و سپس ورق های بریده شده (ورق های زیر و روی ساندویچ پانل پلی یورتان) در قالب های مخصوصی گذاشته شده و پرس می شوند، سپس بین این دو ورق زیر و رو توسط دستگاهی مجزا تزریق پلی یورتان انجام می شود تا بین این دو ورق با فوم پلی یورتان کاملا پر شود.