ساندویچ پانل پشم سنگ

ساختار ساندویچ پانل پشم سنگ چیست؟

همان طور که در قسمت کلین روم به شما عزیزان گفته شد ساندویچ پانل نوعی مصالح ساختمانی نوین پیش ساخته است که به منظور سرعت دهی به ساخت و ساز ها و کاهش وزن کلی سازه ها به بازار آمده است، این نوع مصالح پیش ساخته از دو لایه محافظ که دو طرف آن را پوشش می دهند و یک لایه عایق که در بین دو لایه محافظ قرار می گیرد، ایجاد می گردد. ساندویچ پانل پشم سنگ نیز همان طور که از نام آن مشخص است، نوعی ساندویچ پانل است که لایه عایق قرار گرفته در بین دو لایه محافظ گالوانیزه آن از جنس پشم سنگ، باشد.

تولید کننده ساندویچ پانل پشم سنگ

۱-پشم سنگ نوعی عایق صوتی حرارتی است که از جنس الیاف معدنی می باشد.

۲-ماده اولیه عایق پشم سنگ که در ساندویچ پانل ها استفاده می گردد.

۳-بازالت است که در دسته سنگ های آذرین طبقه بندی می گردد.

۴-بازماندگان فعالیت آتشفشان ها به حساب می آید.

۵-منظور تولید پشم سنگ، بازالت را در کوره هایی با دمای ۱۵۰۰ درجه سانتی گراد ذوب می نمایند.

قیمت ساندویچ پانل پشم سنگ

۱-سپس با روش های ویژه آن را به الیافی با قطر میکرونی تبدیل می نمایند.

۲-امر موجب می گردد که پشم سنگ محدوده تحمل دمایی بسیار وسیعی داشته باشد.

۳-محدوده چیزی در حدود ۳۰- تا ۷۵۰ درجه سانتی گراد می باشد.

۴-علاوه بر تحمل دمایی بالا این ماده دارای ضریب انتقال حرارت بسیار پایینی می باشد.

۵-مساله می تواند نقش بسزایی در کاهش اتلاف انرژی.

۶-محیط هایی که در آنها از ساندویچ پانل پشم سنگ استفاده می گردد، داشته باشد.

کاربرد ساندویچ پانل پشم سنگ

پشم سنگ دارای قیمت بسیار پایین تری نسبت به فوم های مورد استفاده در ساندویچ پانل ها می باشد که این مساله می تواند باعث شود که استفاده از پانل پشم سنگ برای کاربران مقرون به صرفه تر باشد.ضریب هدایت حرارتی پشم سنگ بسیار پایین می باشد و این مساله موجب می شود که در مصرف انرژی صرفه جویی شود.

مزایا و معایب انواع ساندویچ پانل پشم سنگ

همچنین این خاصیت پشم سنگ برای حفاظت از محیط زیست می تواند بسیار مفید باشد. پشم سنگ در برابر حرارت و حتی شعله مستقیم آتش مقاوم بوده و کاملا نسوز است و لذا می توان از ساندویچ پانل های پشم سنگ در کوره ها نیز استفاده نمود. پشم سنگ از چسبندگی نسبتا بالایی به ورق های گالوانیزه برخوردار می باشد.

ساندویچ پانل با عایق پشم سنگ

ساندویچ پانل با عایق پشم سنگ دارای ساختاری فیبری مانند و کاملا متخلخل می باشد که این مساله موجب می شود پیوند مولکولی میان ذرات آن کم باشد و در نتیجه ممکن است پشم سنگ به سادگی از ورق گالوانیزه جدا می شود.متخلخل بودن و فاصله میان ذرات پشم سنگ موجب می شود که آب بتواند به راحتی در آن نفوذ نماید. نفوذ آب موجب بالا رفتن ضریب هدایت حرارت در ساندویچ پانل پشم سنگ می گردد.طول عمر عایق پشم سنگ بسیار کمتر از فوم ها می باشد.