ساندویچ پانل لانه زنبوری

ساختار ساندویچ پانل لانه زنبوری

ساندویچ پانل لانه زنبوری متشکل از دو پوسته نازک به عنوان صفحات درونی و بیرونی می باشد و مانند تمامی ساندویچ پانل های دیگر دارای یک لایه میانی می باشد که بین دو لایه محافظ بیرونی قرار می گیرد. این لایه درونی که هسته نامیده می شود ساختار و پیکر بندی به صورت لانه زنبوری دارد که باعث کاهش میزان مصرف متریال تشکیل دهنده هسته و همچنین کاهش وزن ساندویچ پانل می گردد. ساندویچ پانل لانه زنبوری از لحاظ هندسه ساختاری تفاوت های بسیار گسترده ای با لانه زنبور دارند اما وجه مشترک آنها با لانه زنبور آن است که دارای آرایه ای از سلول های توخالی می باشند، این سلول ها به فرم های مختلفی می باشند اما اغلب به صورت ستونی و یا شش ضلعی هستند. در برخی از مواقع برای ایجاد قدرت و استحکام اضافی داخل سلول های خالی با فوم پر می شود.

قیمت ساندویچ پانل لانه زنبوری

شاید دانستن این نکته که تقریبا در ساختار کف تمامی هماپیماهای جدید از ساندویچ پانل لانه زنبوری استفاده شده است برای شما جالب باشد

و بخواهید اطلاعاتی بیشتری درباره قیمت داشته باشید.

ما در این مقاله قصد داریم شما را با این نوع ساندویچ پانل ها و ساختار آنها آشنا نماییم.

پس با ما همراه باشید.

طرح تولید ساندویچ پانل لانه زنبوری

ساندویچ پانل های لانه زنبوری یا ساندویچ پانل های دارای ساختار

شش ضلعی در صنعت هواپیمایی و بسیاری صنایع دیگر به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرند.

تمامی انواع ساندویچ پانل ها مزایای بسیاری را دارا می باشند

اما ساندویچ پانل کلین روم به دلیل دارا بودن

ساختاری بسیار ویژه علاوه بر داشتن استحکام بسیار بالا نسبت به دیگر انواع

ساندویچ پانل ها، از وزن بسیار پایینی نیز برخوردار می باشند.

کاربردهای ساندویچ پانل لانه زنبوری

ساندویچ پانل های لانه زنبوری دارای یک پوسته بسیار نازک اما در عین حال مستحکم می باشند که به هسته بسیار سبک و ضخیم آن متصل شده است، هرچقدر که ضخامت هسته ساندویچ پانل بیشتر باشد، ساندویچ پانل از استحکام بالاتری برخوردار خواهد بود. از این رو اکثر مهندسان ساندویچ پانل لانه زنبوری را یکی از شگفتی های صنعت ساخت و ساز می دانند.

ساندویچ پانل لانه زنبوری کامپوزیتی

علاوه بر کف هواپیماها، کامپوزیت ساندویچ پانل های لانه زنبوری در قسمت های داخلی هواپیماها نیز ممکن است مورد استفاده قرار بگیرند، این کار به منظور جلوگیری از نفوذ صدای موتور هواپیما به داخل کابین انجام می شود، علاوه بر این استفاده از ساندویچ پانل های لانه زنبوری در قسمت داخلی هواپیما موجب ایجاد تفاوت های چشمگیری در دما، ارتعاش و فشار می گردد.

خرید و فروش ساندویچ پانل های لانه زنبوری

همان طور که در بالا نیز گفته شد یکی از کاربردهای اصلی خرید و فروش ساندویچ پانل های لانه زنبوری در ساختار هواپیماها می باشد، از این نوع ساندویچ پانل ها در هواپیماها به منظور کاهش وزن کلی هواپیما استفاده می گردد و این کاهش وزن ایجاد شده موجب می گردد ظرفیت هواپیماها برای حمل بار و سوخت افزایش یابد.