ساندویچ پانل سردخانه ای

قیمت ساندویچ پانل سردخانه ای ورق گالوانیزه

چنانچه به یاد بیاورید در قسمت ساندویچ پانل سردخانه ای گفته شد که مراقبت از مواد غذایی بسیار مهم است که آن را در دمای پایین نگهداری نمود. کاهش دما ، سرعت حرکت مولکولی مواد را کاهش می دهد و واکنش های شیمیایی را کند می نماید. از طرف دیگر، فعالیت باکتری ها در دماهای پایین بسیار کمتر می باشد. به همین دلیل بشر از دیرباز به این فکر افتاده است که برای نگهداری از مواد غذایی محیط هایی را انتخاب کند که دما در آن تا حدی پایین باشد و با این ایده پس از پیشرفت تکنولوژی سردخانه ها بوجود آمدند.

انواع ساندویچ پانل سردخانه ای ورق آلومینیومی

اکنون با استفاده از دستگاه های پیشرفته به راحتی می توان دمای محیط را تا دمای دلخواه مناسب برای نگهداری انواع مواد پایین آورد. اما در این بین بسیار مهم است که محیطی که با صرف انرژی سرد شده است را بتوانیم سرد نگاه داریم. به عبارت بهتر ساندویچ پانل تا حد ممکن از تبادل حرارت محیط سردخانه با محیط بیرون جلوگیری کنیم. برای این کار نیاز است تا دیواره های سردخانه با بهترین مواد عایق پوشیده شوند.

مشخصات ساندویچ پانل سردخانه ای آلوزینگ

۱-در گذشته از مصالح مختلفی برای دیوار سردخانه استفاده می کردند.

۲-منظور جلوگیری از اتلاف انرژی ذخامت دیواره ها را بسیار زیاد می کردند.

۳-تبادل حرارت به حداقل برسد. اولین تلاش بشر برای تولید عایق مربوط به ترکیب کردن.

۴-خرده های چوب و پوست حیوانات به همراه چسب های طبیعی بود.

۵-این طریق اولین عایق ها طراحی شدند.

۶-امروزه با پیشرفت هایی که در صنایع مصالح ساختمانی بوجود آمده.

۷-دیواره های عایقی معرفی شده است.

۸-استفاده از آنها منافع بسیاری را برای سازندگان بناها به همراه آورده است.

ساخت و پیاده سازی ساندویچ پانل سردخانه ای

۱-جمله ی این مصالح می توان به ساندویچ پانل های دیواری اشاره کرد.

۲-دیواره ها به گونه ای طراحی شده اند.

۳-برابر انتقال حرارت به خوبی مقاومت می نمایند.

۴-گونه ای که میزان عایق بودن مواد استفاده شده.

۵-این دیوارها بیش از ۳۰ برابر بهتر از دیوارهای آجری می باشد.

۶-طرفی وزن این دیواره ها با مشابه سنتی خود قابل مقایسه نیست.

فروش و نصب ساندویچ پانل سردخانه ای در تهران

ساندویچ پانل سردخانه ای از مواد پلی یورتان و پلی استایرن به عنوان عایق استفاده می شود. نقطه ضعف دیواره های پلی استایرنی قابل اشتعال بودن آنهاست و در صورتی که محل استفاده آن در مجاورت آتش باشد به هیچ عنوان استفاده از این دیواره ها توصیه نمی شود. اما برای رفع این مشکل مهندسان پلی یورتان تقویت شده ای را طراحی کرده اند که غیر قابل اشتعال می باشد و به راحتی در تمام محیط ها قابل استفاده است.

ساندویچ پانل سردخانه ای دیواری

در ساندویچ پانل دیواری لایه های بیرونی از مواد مختلفی از جمله ورق های آلومینیومی، ورق های گالوانیزه و حتی مواد UPVC استفاده می شود. از آنجایی که محیط سردخانه باید محیطی پاکیزه باشد بهتر است مواد استفاده شده در دیواره ها به راحتی قابل شستشو باشند که ساندویچ پانل های دیواری از این مزیت برخوردارند. از دیگر مزیت های ساندویچ پانل سردخانه ای مقاومت بسیار مناسب آنها در مقابل خوردگی و پوسیدگی می باشد . همچنین این دیواره های کامپوزیتی اجازه ی عبور رطوبت را نمی دهند. علاوه بر محیط سردخانه می توان در محیط های دیگر برای ایجاد اتاق سرد از این دیواره ها استفاده نمود.