ساندویچ پانل دیواری

انواع ساندویچ پانل دیواری چیست؟

در این ساندویچ پانل دو لایه ورق، یک لایه عایق را احاطه کرده اند و در مجموع یک محصول کامپوزیتی ساندویچی را تشکیل داده اند. جنس ورق ها عمدتا از گالوانیزه، آلوزیگ و آلومینیوم می باشد و لایه ی میانی معمولا از جنس پلی یورتان و پلی استایرن تهیه می گردد.از ساندویچ پانل دیواری در مکان های مختلف به منظور زیبا سازی و سرعت در ساخت بنا استفاده می گردد.

لیست قیمت ساندویچ پانل دیواری

از آنجا که از این نوع دیواره می توان در مصارف موقتی نیز بهره گرفت، برای ساخت پایگاه های میدانی و همچنین اتاقک های سیار بهترین گزینه، استفاده از این ساندویچ پانل می باشد. علاوه بر اینها از این دیواره ها برای ساخت اطاق های بیمارستانی، سالن های با کاربری های مختلف، توالت های سیار و … نیز استفاده می شود. همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید معمولا سطح ورق های ساندویچ پانل ها را بصورت شیار دار طراحی می کنند تا میزان تحمل بار مکانیکی را در این دیواره ها افزایش دهند.

ساندویچ پانل دیواری ساده

از آنجایی که ایران جزو مناطق زلزله خیر دنیا محصوب می شود، بسیار مهم است که در ساخت بنا ها از مصالحی استفاده شود که در هنگام بروز حوادثی مانند زلزله، آسیب وارده به افراد به حداقل برسد. از آنجا که ساندویچ پانل دیواری سطحی به هم پیوسته دارند در هنگام لرزش به تیکه های ریز تر تبدیل نمی گردند. همچنین در صورت تخریب بنا به دلیل وزن سبک این دیواره ها، وزن کلی آوار به شدت کاهش می یابد و احتمال آسیب نیز کمتر می شود. ورق های نمای بیرونی این ساندویچ پانل ها در رنگ های متنوع به مشتریان ارائه شده است و بسته به سفارش مشتری ورق های مورد نظر تولید و نصب می گردند.

ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی

از جمله مزایای استفاده از ساندویچ پانل های دیواری مقاومت آنها در برابر خوردگی و پوسیدگی می باشد. همچنین از آنجایی که لایه میانی از جنس فوم عایق تهیه شده است، این دیواره ها عایق مناسبی در مقابل عبور گرما و سرما و سر و صدا می باشند.ابعاد طول و عرض ساندویچ پانل دیواری بسته به نیاز مشتری تولید می گردد و هیچ محدودیتی برای استفاده از این دیواره ها از نظر ابعادی وجود نخواهد داشت.

ساندویچ پانل دیواری پیش ساخته مدرن با استفاده از فوم پلی یورتان

۱-ویژگی های مواد مصرفی در ساندویچ پانل های دیواری.

۲-خواص مکانیکی فوم پلی یورتان را می توان تنها با تغییر چگالی آن تنظیم نمود.

۳-خواصی از جمله مقاومت در برابر ضربه ، استحکام کششی و فشاری.

۴-تحمل بار خمشی و برشی و همچنین خواص فیزیکی مانند.

۵-رسانایی دما و صدا، نرخ جذب رطوبت و بسیاری خواص دیگر تنها.

۶-کنترل چگالی در این ماده قابل تنظیم می باشد.

۷-چگالی فوم پلی یورتان از ۸ تا ۳۲۰ کیلوگرم در هر متر مکعب متغیر می باشد.

۸-اما معمولا برای کاربرد این ماده در ساندویچ پانل های دیواری.

۹-چگالی ۴۰ کیلوگرم در هر متر مکعب به بالا استفاده می گردد.

نحوه نصب و اجرای ساندویچ پانل دیواری با فوم پلی استایرن

۱-پلی استایرن که در اصطلاح عامیانه آن را با نام یونولیت نیز می شناسیم.

۲-یک عایق سفید رنگ است که علاوه بر سبک بودن اجازه عبور رطوبت را نمی دهد.

۳-این ماده که از محصولات پتروشیمی است در حال حاضر به طور کامل در ایران تولید می گردد.

۴-چگالی این ماده معمولا بین ۱۰ تا ۵۰ کیلوگرم بر متر مکعب تغییر می کند.

۵-جمله خصوصیات این ماده می توان به استحکام ضربه ای پایین.

۶-خواص عایقی مناسب در برابر صدا و حرارت، وزن بسیار سبک و … اشاره کرد. لازم به ذکر است.

۷-این ماده در مقابل نور مستقیم آفتاب.

۸-خواص مکانیکی خود را از دست می دهد و ممکن است تغییر شکل دهد.

فروش ساندویچ پانل دیواری ورق آلومینیومی

اتم های آلومینیوم تمایل بسیار زیادی به ترکیب با اکسیژن و رسیدن به حالت پایدار دارند. از اینرو سطح این فلز مقاومت فوق العاده ای در مقابل خوردگی از خود نشان می دهد. رسانایی دمایی و الکتریکی آلومینیوم بسیار بالاست و ورق های آلومینیومی را می توان به راحتی با روش های معمول جوشکاری ، لحیم کاری و پیچ و پرچ به هم پیوند داد.

عایق نمای ساندویچ پانل دیواری

ورق گالوانیزه ورق آهنی است که توسط فلز روی پوشانیده شده است. مقاومت این ورق در مقابل خوردگی بسیار بالاست. ورق های گالوانیزه با ذخامت های ۰٫۱۸ تا ۶ میلیمتر تولید می شوند و از طول عمر بالایی برخوردار هستند و در محیط های با خورندگی بالا بین ۲۰ تا ۳۰ سال ماندگاری دارند. مقاومت ورق گالوانیزه در مقابل صدمات مکانیکی و سایش بسیار بالا می باشد. از جمله مزایای استفاده از ورق های گالوانیزه می توان به قیمت پایین، تعمیر و نگهداری آسان و وزن مناسب آن اشاره نمود. از ورق های گالوانیزه در تولید لوله های بخاری، انواع کانال های عبور هوا، لوله های انتقال آب، کابینت ها و لایه های رویی ساندویچ پانل ها و بسیاری مصارف دیگر استفاده می گردد.

ساخت ساندویچ پانل دیواری سه بعدی

استفاده از ساندویچ پانل ها برای ساخت دیوارها به نسبت مصالح قدیمی هزینه ی کمتری را به همراه خواهد داشت.استفاده از ساندویچ پانل سقفی زمان ساخت را کمتر می کند و به تبع آن هزینه های ساخت پایین تر می آید. از آنجایی که این مصالح وزن کمتر و طول عمر مکانیکی مناسبی دارند کمتر نیاز به مراقبت داشته و از این نظر به صرفه هستند.هزینه ی حمل و نقل ساندویچ پانل ها به نسبت مصالح سنتی بسیار پایین تر می باشد.

ورق گالوانیزه ساندویچ پانل دیواری در اصفهان و شیراز

به دلیل خواص عایقی این دیواره ها – دمایی و صوتی – برای ساخت یک دیوار بکار گیری یک پانل دیواری کافی می باشد و همچون مصالح سنتی نیاز نیست تا برای استحکام، سطح صاف و ظاهر زیبا از لایه های مختلف استفاده شود. مزایای استفاده از ساندویچ پانل دیواری از نگاه زیبایی شناختی سطوح مختلف پروفایل های استفاده شده و همچنین تنوع در رنگ های آنها باعث شده است که بتوان از این مصالح در انواع طرح های معماری بهره گرفت و زیبا ترین نماها را خلق نمود. پوششی که بر روی این دیواره ها استفاده شده است، امکان رویش خزه، گلسنگ و نشستن گرد و خاک را از بین می برد و باعث می شود که سطوح این دیواره ها به نسبت دیگر مصالح بسیار تمیزتر بماند